Ülikoolilinn Tarvanpää

Volbriõhtu tõi vilistlased “Gaudeamust” laulma


Rein Sikk (harja ja pudeliga) ning Raivo Riim (redeli ja pudeliga) pesevad vahuveiniga Viru Lauliku pead.

Tänavu sai volbriõhtu Rakvere jaoks nõidade ja lällavate noorukite kõrval uue sisu, sest esmakordselt kogunesid laulukaare alla ka endised ja praegused tudengid.

Akadeemiline umbes sajaliikmeline teklites seltskond sai kokku Viru Lauliku Friedrich Reinhold Kreutzwaldi ausamba jalamil.

Asja üks eestvedajaid, TÜ vilistlane maavanem Marko Pomerants seekord luuletust ei lugenud. Ta nentis vaid, et äsja saju lõpetanud kõigevägevam on ilmselt samuti vilistlane ning nimetas Rakvere ülikoolilinnaks ja Mõdriku kõrgkoolikülaks.

Noorus on ilus aeg

Pärast seda, kui ajakirjanik Rein Sikk ja ettevõtja Raivo Riim olid lauluisa pea vahuveiniga puhtaks pesnud, nagu Tartu tudengid tavatsevad seda teha kord aastas Baeri peaga, võeti üles lauluviisid.

Enne jõudis üks vilistlastest veel nalja visata, et näe, Kreutzwald limpsib keelt, pole vist enne “sovetskojet” saanud.

Eriti võimsalt kõlas loomulikult “Gaudeamus” ja mitmehäälselt kanti Terje Silla dirigeerimisel ette ka nostalgiline “Noorus on ilus aeg”. Mõne tänase noore tudengi kõrval hakkas silma eakamaid vilistlasi, kes olid oma tekli kapist üles otsinud.

Seejärel suunduti tõrvikutega lauluväljakule, kus süüdati lõke ja segati kõikide tudengite lemmikjooki krambambulit. Pidu vältas hoogsalt hommikuni juba laululava ruumides.

Marko Pomerants ütles, et üleskutsele kokku tulla reageerisid just need inimesed, kes pididki tulema – üliõpilasi erinevatest põlvkondadest. “Meeleolu oli õige, inimesed tulid kaasa ja osavõtjate hulgaga võib ka rahule jääda,” ütles Pomerants.

Ta lisas, et sellisel kujul, mõningate nüanssidega rikkamalt, võiks seda veel paar-kolm aastat korrata.

SSR on tagasi

Rein Sikus ja Raivo Riimis tundsid kohalikud ära kunagise skandaalse ässitusühistu SSR-i liikmed, kelle viimane ülesastumine oli kümne aasta eest ning kes pidasid end Rakvere auks, uhkuseks ja südametunnistuseks.

SSR, kuhu kuulus ka näitleja Toomas Suuman, kes nüüd oli etendusega võõrsil, manifesteeris tollal, et Rakvere on seisva ja haisva veega tiik.

“SSR on endiselt elus,” ütles Raivo Riim ega välista, et võib taas tegusid tegema hakata. “Saurused tulevad ju kõik tagasi.”

Mis puutub Viru Lauliku peapesusse, siis siin järgitakse saksa üliõpilaskorporatsioonide vana tava, mis on levinud tänaseni kõikjal Euroopas.

Rakvere võiks aga sellise endiste ja praeguste tudengite kokkusaamisega Riimi arvates lausa teistele Eesti linnadele eeskujuks olla. “Juua võib igat moodi, kord aastas tuleb seda teha aga tudengi moodi,” ütles Riim.

Samal ajal joodi Rakveres ka muud moodi. Volbriööl möödusid pidustused juba tavapärase stsenaariumi kohaselt rahvamajas, sealses pargis ja linna teistes lõbustusasutustes.

Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Virumaa Teatajast

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.