Res Publica heidab Pupujuku üle parda?

Res Publica heidab Pupujuku üle parda?

 

www.DELFI.ee
19. oktoober 2004 9:59
Res Publica päästerõngaks võib osutuda kõige aegade hallima peaministri Juhan Partsi väljavahetamine, sest isegi respublikaanid saavad aru, et koos Partsiga valimistele minna tähendab endale vesi peale tõmmata.

Teised poliitikud jälgivad Juhan Partsi tegemisi enamasti irooniaga või siis ükskõiksusega — kõige paremal juhul heatahtliku muigega, nendib SL Õhtuleht.

“Võimupartei ideolooge oleks juba ammu pidanud valvsaks tegema asjaolu, et nende esimene mees pälvib avalikkuse tähelepanu peaasjalikult oma kehakeele, mitte aga tegudega,” seisab juhtikirjas.

partsJ.jpg:  

Partsi sõna ei maksa midagi, tal pole sõnumit. Ja seda teab ka Res Publica, kelle järgmiseks põhimureks Tallinna võimupöörde järel ongi Toompea imago parandamine. Koos Partsiga valimistele minek ei anna erakonnale aga mingit ellujäämislootust, nendib ajaleht.

Nii võibki Res Publicale päästerõngaks osutuda kukutatud linnapea Edgar Savisaare ennustatud võimupööre Toompeal. Ja kuigi Parts ise muidugi tagasi astu, võib temast lahtisaamise otsuse teha hoopiski erakond.

Lühikeseks ajaks võib peaministriks tõusta ainult valitsusekogemusega inimene. Eurovalimistel haledalt kõrbenud Urmas Reinsaluga pole midagi peale hakata, kihutamisega ennast nullinud Ken-Marti Vaheriga samuti mitte.

SL Õhtulehe andmetel võib Partsi peaministri kohal välja vahetada praegune rahandusminister Taavi Veskimägi — kui vaid eelarve vastuvõtmine ei too koalitsiooni uusi lõhesid.

www.DELFI.ee

xxx

PupujukuSLÕL, juhtkiri, 19. oktoober 2004

Üks kahest Eesti hetkepoliitika kollist on nüüd kukutatud. Kõigi poliitikute poolt kardetud ning oma valijate seas samavõrra jumaldatud Edgar Savisaar on Tallinna linnapeakohalt läinud ilma riigikokku tagasipöördumise õiguseta.

Kuid valitsusjuhi kohal istub uue poliitika esindaja Juhan Parts, kelle persooni Eesti poliitikas ei oska paljud kuhugi paigutada. Erinevalt fetiðeeritud Savisaarest Partsi ei kardeta, vaid tema tegemistesse suhtutakse alates irooniast ja lõpetades ükskõiksusega.

Võimupartei ideolooge oleks juba ammu pidanud valvsaks tegema asjaolu, et nende esimene mees pälvib avalikkuse tähelepanu peaasjalikult oma kehakeele, mitte aga tegudega. Poliitikutegi seas jälgitakse arenemisvõimetut Partsi enamasti iroonilise, parimal juhul heatahtliku muigega.

Eesti lähiajalugu ei tunne Partsist marginaalsemat peaministrit, kelle sõna ei maksa ning kellel polegi enamasti sõnumit. Kõike seda teab ka tema kodupartei Res Publica, kelle järgmiseks põhimureks Tallinna võimupöörde järel ongi Toompealt rahvale paistva imago parandamine. Koos Partsiga valimistele vastuminek ei anna erakonnale ellujäämislootust.

Nii võib Res Publicale päästerõngaks olla Savisaare ennustatud võimupööre ka Toompeal – parem juba peaministriks reformar Ansip kui mainet alla kiskuv Parts. Ent üritada võidakse ka Partsi väljavahetamist kellegi oma partei mehe vastu.

See oleks äraostmatute järjekordne ðanss, kui vaid suudetakse troonilt tõugatavale Partsile vääriline sinekuur leida. Lühikeseks ajaks võib peaministriks tõusta üksnes valitsusekogemusega inimene. Ambitsioonikas riigikogulane Reinsalu kõrbes haledalt eurovalimistel. Valitsusest tõmbas justiitsminister Vaher endale kihutamisega ise vee peale. Nii spekuleeritakse kuluaarides rahandusminister Veskimäe nimega, kui vaid eelarve vastuvõtmine ei too koalitsiooni uusi lõhesid.

Stenbocki maja kass ei pruugi valetada, kui kinnitab, et peaminister tagasiastumisele ei mõtle. Varem Partsile panuse teinud erakond võib pettununa otsustada temast nüüd lihtsalt vabaneda.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.