Püssi püüab küttekulusid kokku hoida elamute täisasustamisega

 Eile käis paarkümmend Püssi elanikku, kes said hiljuti kätte kirja, kus teatati, et neil tuleb oma senisest korterist lahkuda, linnavalitsuses, kinnitamaks linnajuhtidele, et nad ei ole valmis oma kodust ära minema.

Püssi elanikud

“Meile pakutakse kortereid, mille on asotsiaalid ära lagastanud, ning 5000 krooni remondiraha. Miks ma peaks oma pooleldi euroremonditud korterist, millesse ma olen 20 aasta jooksul pidevalt investeerinud, ära kolima kohta, kus pole isegi põrandaid ega radiaatoreid?” pahandas Viru tänava 10. maja elanik Allan, kes pärast kirja kättesaamist käis ka linnapea Enn Siska jutul. “Mitte mingil tingimusel pole ma sellise kaubaga nõus,” lisas ta ning kinnitas, et sama meelt on ka teised 10. maja elanikud, kellega ta kõnelnud on.

Paarkümmend Viru tänava 10. maja elanikku korteritest 91 kuni 120, kust korralikud maksjad tahetakse sügiseks ümber kolida, käisid eile linnavalitsuses, et saada selgust, miks nad peavad oma korterist lahkuma ning millist kompensatsiooni neile pakutakse. Linnapea ja volikogu esimehega ette teatamata linnavalitsusse aru pärima läinud inimesed kokku ei saanud.

Linlaste heaks, mitte kiusamiseks

Püssi linnapea Enn Siska sõnul oli ta inimesed kirja teel oma vastuvõtule kutsunud, et kuulata ära nende tingimused ümberkolimisel. “See, et me mõnele inimesele pakume 5000 krooni, ei ole määrav ning inimesel on õigus sellest loobuda. Vastu tahtmist ei pea keegi oma korterist ära minema. Kahju on ainult sellest, et elanikud ei saa aru, et me teeme seda nende heaks,” ütles Siska Põhjarannikule.

“Minul ei ole seda kõike vaja – nõuda valitsuselt raha ja põhjendada, miks Püssil seda kindlasti tarvis on. Ma võiksin eelmiste linnapeade kombel asja kõrvalt vaadata ja siis ameti maha panna põhjendusega, et linna võlad on nii suured,” lausus Siska, kellel on kadunud inimeste vastuseisu tõttu soov üldse midagi linna heaks teha, kui arvatakse, et ta teeb seda kellegi teise, mitte rahva heaoluks.

Siska hindab kommunaalmaksete laekumist elanikkonna käest koðmaarseks, kuna väga suur protsent on neid, kes pole 1996. aastast saati mitte sentigi maksnud. Korralikke maksjaid on vaid kolmandik ning elanike võlg linnale on kuus miljonit krooni ja paisub igal aastal miljoni krooni võrra.

Hoiaks kokku miljoni

Püssi linnavalitsus püüab Viru 10. maja otsa tühjaks kolida, et vähendada tühjade korterite arvu, mille küttekulud tuleb kanda nendel. Aastas kulutab linn tühjade korterite kütte eest tasumiseks miljon krooni, mis käib eelarveraskustes linnale üle jõu.

“Meie eesmärk on tõesti linna elanike elu paremaks muuta, mitte neid kiusata,” tunnistas ka volikogu esimees Teet Kuusmik, kelle sõnul on nad püüdnud inimestele selgitada, miks ümberkolimist vaja on. “Selleks, et koondada tühjad korterid, mille ülalpidamine käib meile üle jõu, ning vältida asotsiaalide sissevoolu, keda mitte midagi maksvad korterid Narvast, Maardust ja Tallinnast siia meelitavad,” loetles ta.

Eelarves on linnal ümberkolimiseks ette nähtud 100 000 krooni, lisa on võimalik võtta reservfondist. “Oleme valmis kuulama inimeste nõudmisi. Need ei saa olla ülemäära utoopilised, kuna peame mahtuma meile ette antud summade piiresse,” selgitas Siska. Elamispinda pakutakse vaid nendele, kes on kommunaalteenuste eest korralikult maksnud. “Kui kõik korralikud maksjad saame sealt kolitud, siis lülitame sügisest kütte sellest majaotsast välja,” kinnitas Kuusmik, kes polnud nõus vastama küsimusele, kas soojus lülitakse sealt välja ka siis, kui elanikud pole valmis kolima. “Praegu on sellest veel ennatlik rääkida, loodame kõige paremat,” ütles ta.

Linnapea ja volikogu esimees on valmis linnarahvaga kohtuma ja neile selgitusi jagama järgmise nädala teisel poolel.

GERLI ROMANOVITŠ
Laupäev, 2.08.2003

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.